POŻAR / WYPADEK / AWARIA

NUMER TELEFONU - 112

Wieczorem 14.11.2014 r. w naszej miejscowości po raz kolejny słychać było dźwięk syreny. Po przybyciu naszych Druhów do strażnicy, zastęp GBA został zadysponowany na ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Wilamowice, które miały miejsce tym razem w Starej Wsi. Obiektem ćwiczeń był opuszczony budynek przy ulicy Dolnej.

Celem ćwiczeń było odnalezienie zaginionych dwóch osób, znajdujących się wewnątrz budynku, udzielenie im pierwszej pomocy i ugaszenie pożaru budynku. Ćwiczono także elementy związane z zaopatrzeniem wodnym podczas pożaru.

Pierwsza rota strażaków z naszej jednostki miała za zadanie odnaleźć zaginione osoby w budynku przy użyciu aparatów ochrony dróg oddechowych, oraz ewakuowanie ich na zewnątrz. Druga rota zajęła się gaszeniem obiektu z drabiny przystawionej do okna budynku.

W ćwiczeniach uczestniczyły wszystkie jednostki z naszej gminy: OSP Dankowice, OSP Wilamowice, OSP Stara Wieś, OSP Hecznarowice i OSP Pisarzowice.

Ćwiczenia te było kolejną możliwością sprawdzenia sprawności i umiejętności naszych strażaków podczas działań w warunkach podwyższonego stresu.