POŻAR / WYPADEK / AWARIA

NUMER TELEFONU - 112

W dniu 18 października o godzinie 10.00 Nasza Jednostka uczestniczyła w kolejnych w tym roku ćwiczeniach Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Wilamowice.

Tym razem zorganizowane na terenie miejscowości Wilamowice manewry ukierunkowane były na ćwiczenia umiejętności ratowniczych oraz z pomocy przedmedycznej. Pierwsze zadanie zostało zorganizowane na terenie nieczynnej cegielni. Upozorowano wybuch gazu oraz pożar. W efekcie tego zdarzenia dwie osoby zostały przysypane gruzem, a dwie doznały szoku, oddaliły się i zagubiły w lesie. Zadaniem ratowników było odszukanie wszystkich poszkodowanych, udzielenie pierwszej pomocy a następnie przetransportowanie poszkodowanych do punktu medycznego. W tym założeniu brały udział jednostki OSP Wilamowice, OSP Stara Wieś, OSP Dankowice oraz gościnnie jednostka OSP Międzybrodzie Bialskie (GPR) z psami.

Drugie zadanie dotyczyło zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Bilczewskiego z ul. Piłsudskiego. W wyniku wypadku jedno z aut przewróciło się na bok, w obu pojazdach zostali zakleszczeni kierowcy. Dodatkowo wskutek wypadku drogowego poszkodowany został rowerzysta który utracił przytomność. Zadanie polegało na uwolnieniu za pomocą narzędzi hydraulicznych zakleszczonych w samochodach osób, udzieleniu pierwszej pomocy wszystkim poszkodowanym i przekazanie ich zespołom ratownictwa medycznego. W tym założeniu udział brały jednostki OSP Hecznarowice i OSP Pisarzowice.