POŻAR / WYPADEK / AWARIA

NUMER TELEFONU - 112

Drugi dzień sierpnia tego roku był dla naszych strażaków kolejnym dniem pracy. W tym dniu nad naszą miejscowością przeszły kolejne gwałtowne deszcze, ale tym razem z bardzo silnym wiatrem, który rwał gałęzie, przewracał drzewa.

O godzinie 16:00 dwa zastępy z naszej jednostki zostały zadysponowane do udrożnienia ruchu drogowego na ulicy Bielskiej i Krakowskiej w Dankowicach. Działania strażaków polegały na pocięciu przewróconego na jezdnię drzewa i przesunięciu go na skraj drogi. W trakcie akcji okazało się, że zerwany jest kabel wysokiego napięcia. Na miejsce zadysponowano Pogotowie Energetyczne, w celu zabezpieczenia urwanego kabla i wznowienia dostaw prądu. Akcja zakończyła się około godziny 17:30.

Wcześniej w tym samym dniu o godzinie 11:00 zastęp GLBA z OSP Dankowice udał się na ulicę Słowackiego w Dankowicach, w celu wypompowania wody z zalanej piwnicy nowobudowanego domu. Akcja ta trwała dwie godziny. Zalanie było spowodowane ostatnimi opadami deszczu jakie przeszły przez nasza miejscowość w nocy z czwartku na piątek.