POŻAR / WYPADEK / AWARIA

NUMER TELEFONU - 112

17 maja 2017 roku dźwiękiem syreny alarmowej o godzinie 17:00 rozpoczęły się pierwsze w tym roku ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wilamowice i zaproszonych jednostek. Manewry odbyły się w Dankowicach na terenie gospodarstw Pana Tadeusza Lubańskiego i naszego Prezesa dh Marcina Chmielniaka.
Do zrealizowania były dwa zadania ? równoczesny pożar dwóch zabudowań gospodarczych oraz wypadek podczas prac rolniczych w pobliskich polach. Założenia zostały wykonane, udzielono pomocy trzem poszkodowanym-pozorantom.


W ćwiczeniach brały udział zastępy:
– GBA MAN TGM ? OSP Dankowice
– GBA Star 266 ? OSP Dankowice
– GBA Mercedes Atego ? OSP Stara Wieś
– GCBA MAN TGM ? OSP Wilamowice
– GBA Volvo FL ? OSP Hecznarowice
– GBA Iveco Eurocargo ? OSP Pisarzowice
– GBA Mercedes Atego ? OSP Bestwinka
– GBA Star 244 ? OSP Kaniów
– GBA Renault D ? JRG-2 Bielsko-Biała / Posterunek PSP w Czechowicach-Dziedzicach
– GLBA Iveco Daily ? JRG-2 Bielsko-Biała / Posterunek PSP w Czechowicach-Dziedzicach