POŻAR / WYPADEK / AWARIA

NUMER TELEFONU - 112

W dniu 21.07.2014 o godzinie 18:05 przyjęliśmy zgłoszenie o pożarze kombajnu zbożowego CLASS, wykonującego pracę przy zbiorze rzepaku na ulicy Kamieniarskiej w Dankowicach.

Jako pierwsze na miejsce zdarzenia przybyły dwa nasze zastępy, GBA i GLBA. Pożarem objęta była kabina operatora kombajnu i komora silnika. Na szczęście nie było przy tym żadnych ofiar.  Strażacy z naszej jednostki przystąpili do gaszenia pożaru przy pomocy dwóch linii gaśniczych. Ze względu na brak zaopatrzenia wodnego zadysponowano kolejne zastępy gaśnicze. Po ugaszeniu pożaru odpięto akumulatory i zabezpieczono kombajn.

Straty oszacowano na ok. 60 tysięcy złotych. W akcji uczestniczył także zastęp z OSP Stara Wieś oraz dwa zastępy z Posterunku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

O godzinie 20.00 nasza jednostka prowadziła również działania związane z dogaszaniem maszyny.