DSC_7009Corocznym zwyczajem, 3 maja 2018 roku w święto ustanowienia Konstytucji Trzeciego Maja, dzień przed wspomnieniem św. Floriana, strażacy z naszej jednostki obchodzili Dzień Strażaka.

Obchody zaczęły się od pobudki dźwiękiem syreny o godzinie 7:00 oraz zbiórką wszystkich strażaków przed budynkiem strażnicy, skąd kolumną marszową w rytm marsza granego przez naszą orkiestrę dętą udaliśmy się do kościoła ma msze świętą, gdzie towarzyszył nam także poczet sztandarowy górników z Dankowic. Intencją mszy było błogosławieństwo dla wszystkich strażaków z naszej jednostki, a także prośba o dar nieba dla nieżyjących już strażaków.

Po zakończeniu Mszy w tym samym ugrupowaniu udaliśmy się na cmentarz oddać hołd wspominanym strażakom, złożyć kwiaty pod krzyżem cmentarnym i zapalić znicz pamięci. Następnie przemaszerowaliśmy pod kapliczkę św. Floriana, aby oddać hołd naszemu patronowi.Po powrocie pod strażnicę, podczas uroczystej zbiórki zostały wręczone odznaczenia strażackie. Dekoracji dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wilamowicach ? dh Stanisław Nycz.

Złotym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” został odznaczony dh Wiesław Stawowczyk.

Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” został odznaczony dh Marek Hoder.

Brązowym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” został odznaczony dh Gabriel Faruga.

Odznakami „Za Wysługę Lat” zostali wyróżnieni:
  • za wysługę 60 lat: dh Wiesław Stawowczyk
  • za wysługę 45 lat: dh Zdzisław Fajferek i dh Jerzy Garstka
  • za wysługę 40 lat: dh Stanisław Jonkisz
  • za wysługę 35 lat: dh Zdzisław Adamowicz, dh Jan Kisiel i dh Grzegorz Sobik
  • za wysługę 30 lat: dh Stanisław Pieczka
  • za wysługę 25 lat: dh Zenon Grzywa i dh Adrian Dziedzic
  • za wysługę 10 lat: dh Przemysław Michałek
  • za wysługę 5 lat: dh Kacper Chmielniak, dh Piotr Kwaśny, dh Łukasz Zawadzki i dh Wojciech Kaczówka

Odznakami „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” zostali wyróżnieni:

• Złotą odznaką MDP: dh Szymon Pęcikiewicz
  • Srebrną odznaką MDP: dh Kacper Chmielniak, dh Dawid Gandor, dh Szymon Kaczówka, dh Łukasz Korczyk, dh Jakub Łukowicz, dh Łukasz Zawadzki i dh Wojciecha Kaczówka
  • Brązową odznaką MDP: dh Grzegorz Kaczmarczyk

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym strażakom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w naszej galerii.