POŻAR / WYPADEK / AWARIA

NUMER TELEFONU - 112

IMG_386830 kwietnia 2018 roku dźwiękiem syreny alarmowej o godzinie 17:00 rozpoczęły się pierwsze w tym roku ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wilamowice i zaproszonych jednostek. Manewry odbyły się w Dankowicach, na terenie oczyszczalni ścieków i znajdującym się obok lesie.

Scenariuszem ćwiczeń był wypadek awionetki obok lasu i oczyszczalni ścieków, w wyniki którego, zapala się las. Z awionetki katapultowały się trzy osoby, które należało odnaleźć  i udzielić im pierwszej pomocy. Założenia zostały wykonane, udzielono pomocy przedmedycznej trzem poszkodowanym-pozorantom.

W ćwiczeniach brały udział zastępy:

 • GBA MAN TGM – OSP Dankowice
 • GBA Star 266 – OSP Dankowice
 • GBA Mercedes Atego – OSP Stara Wieś
 • GCBA MAN TGM – OSP Wilamowice
 • GBA Volvo FL – OSP Hecznarowice
 • GBA Iveco Eurocargo – OSP Pisarzowice
 • GBA Mercedes Atego – OSP Bestwinka
 • GCBA Scania P370 – OSP Kaniów
 • GBA Renault D – JRG-2 Bielsko-Biała / Posterunek PSP w Czechowicach-Dziedzicach
 • GLBA Iveco Daily – JRG-2 Bielsko-Biała / Posterunek PSP w Czechowicach-Dziedzicach
 • SLOp Fiat Sedici – JRG-2 Bielsko-Biała

Dziękujemy Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach, za udostępnienie obiektu do ćwiczeń – oczyszczalni ścieków w Dankowicach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w naszej galerii.