POŻAR / WYPADEK / AWARIA

NUMER TELEFONU - 112

remizaCorocznym zwyczajem 3 maja w święto ustanowienia Konstytucji Trzeciego Maja, dzień przed wspomnieniem św. Floriana, strażacy z naszej jednostki obchodzili Dzień Strażaka.

Obchody zaczęły się od pobudki dźwiękiem syreny o godzinie 7:00 oraz zbiórką wszystkich strażaków przed budynkiem strażnicy, skąd kolumną marszową w rytm marsza granego przez naszą orkiestrę dętą udaliśmy się do kościoła ma msze świętą, gdzie towarzyszył nam także poczet sztandarowy górników z Dankowic. Intencją mszy było błogosławieństwo dla wszystkich strażaków z naszej jednostki, a także prośba o dar nieba dla nieżyjących już strażaków. Po zakończeniu Mszy w tym samym ugrupowaniu udaliśmy się na cmentarz oddać hołd wspominanym strażakom, złożyć kwiaty pod krzyżem cmentarnym i zapalić znicz pamięci. Następnie przemaszerowaliśmy pod kapliczkę św. Floriana, aby oddać hołd naszemu patronowi. Po powrocie pod strażnicę, podczas uroczystej zbiórki zostały wręczone odznaczenia strażackie. Dekoracji dokonał Prezes oddziału gminnego ZOSP RP w Wilamowicach – dh Stanisław Nycz.

Odznaką „Strażak Wzorowy” zostali wyróżnieni:

 • Druh Marek Hoder
 • Druh Przemysław Michałek
 • Druh Konrad Kuliński
 • Druh Łukasz Norymberczyk

Srebrna odznaką „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” zostali wyróżnieni:

 • Druhna Sylwia Kaczówka
 • Druh Szymon Pęcikiewicz

Brązową odznaką „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” zostali wyróżnieni:

 • Druh Sebastian Staszczyk
 • Druh Wojciech Tkacz
 • Druh Łukasz Wyrobek
 • Druh Łukasz Zawadzki
 • Druh Daniel Szkorla
 • Druh Wojciech Kaczówka
 • Druh Dawid Gandor
 • Druh Kacper Chmielniak
 • Druh Szymon Kaczówka
 • Druh Mateusz Hoder
 • Druh Łukasz Korczyk
 • Druh Jakub Łukowicz

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym strażakom.

Naczelnik OSP w Dankowicach
Gabriel Faruga