POŻAR / WYPADEK / AWARIA

NUMER TELEFONU - 112

W sobotę 14.03.2015 roku w strażnicy OSP w Dankowicach odbył się Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” oraz Gminny Konkurs Plastyczny z tematyki pożarniczej.

Udział w nich brali uczniowi klas 4-6 szkół podstawowych, a także uczniowie gimnazjów z terenu gminy Wilamowice – zwycięzcy wcześniejszych eliminacji szkolnych. W Turnieju Wiedzy Pożarniczej uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań o tematyce pożarniczej i ratowniczej, a w Konkursie Plastycznym młodzież wykonywała prace plastyczne o tematyce strażackiej. W konkursie plastycznym oceniane były również dostarczone prace w kategoriach klas 1-3 szkół podstawowych oraz prace wykonane przez dzieci z przedszkoli z gminy Wilamowice. Komisje konkursowe wyłoniły spośród wszystkich otrzymanych i wykonanych na miejscu prac po trzy najlepsze w każdej kategorii wiekowej. Oceniono również napisane przez uczestników testy i nagrodzono trzy najlepiej napisane według kategorii wiekowych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi książkami.

Z tego miejsca gratulujemy uczestnikom z Dankowic: Szymonowi Kaczówce (Członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Dankowicach) zajęcia 2 miejsca w Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kategorii gimnazjów, oraz Klaudii Jonkisz (uczennicy Zespołu Szkół w Dankowicach) zajęcia 3 miejsca w konkursie plastycznym w kategorii szkół gimnazjalnych.

Przede wszystkim wyrazy uznania składamy uczestnikom zmagań za osiągnięte wysokie wyniki. Zapraszamy także młodzież ze szkół do wzięcia udziału w kolejnych edycjach OTWP i Konkursu Plastycznego.

Zdjęcia z turnieju i konkursu plastycznego można obejrzeć w galerii naszej strony.