obozNasza jednostka wraz z Komendą Miejską PSP w Bielsku-Białej oraz ZOP ZOSP RP w Bielsku-Białej zorganizowała 5 powiatowy obóz szkoleniowo-wypoczynkowy dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „KOSTKOWICE 2014”. Obóz rozpoczął się 21 lipca i od samego przyjazdu czekała na uczestników ciężka praca. Szkolenie odbywało się w 5 grupach:

1. 15 osób – obóz wypoczynkowy (do 12 lat),
  2. 36 osób – szkolenie podstawowe członków MDP (12-16 lat),
  3. 9 osób – kurs dowódców MDP (14-16 lat),
  4. 13 osób – ochrona środowiska (16-17 lat),
  5.  4 osoby – tworzenie filmów edukacyjnych (powyżej 17 lat).

Za organizację pracy, bezpieczeństwo, szkolenia oraz inne atrakcje odpowiadała kadra rekrutująca się z Komisji ds. MDP oraz KM PSP. Każdy z nas świadczył swoją pracę nieodpłatnie. Dzięki temu oraz wsparciu naszych przyjaciół poza szkoleniem na uczestników czekały niesamowite atrakcje: paintball, wycieczki rowerowe, spływy rzeczne, wizyta w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie oraz ISS BoCar, zajęcia wspinaczkowe, nocne manewry, zwiedzanie zamków i szereg zajęć z edukacji ekologicznej.

77  uczestników rekrutowało się z powiatów: bielskiego, Bielsko-Biała, cieszyńskiego, żywieckiego oraz oświęcimskiego. Warunki skoszarowania i strażacka dyscyplina sprawiły, że nie wszyscy ukończyli szkolenie. Jednak tych 73, którzy wytrwali zapowiedziało swą obecność w przyszłym roku.

Efektem jedenastodniowej pracy uczestników szkolenia są nie tylko ludzie przygotowani do pracy w MDP ale też 4 filmy edukacyjne oraz 10 projektów /prezentacji oraz modeli/ z edukacji ekologicznej i ratownictwa chemicznego.

W imieniu wszystkich organizatorów składamy podziękowania dla:

Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, Komendy Powiatowej PSP Zawiercie, OSP Kroczyce, OSP Ciągowice, Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, ISS BoCar, Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce oraz wszystkich, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do zorganizowania obozu.

Zapraszamy także do galerii naszej strony gdzie umieszczono zdjęcia z obozu.