POŻAR / WYPADEK / AWARIA - DZWOŃ 998 lub 112

W dniu wczorajszym, tj. 22.12.2014 o godzinie 18:19 dwa zastępy z naszej jednostki zostały zadysponowane do pożaru sadzy w kominie na ulicy Różanej w Dankowicach.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia nad kominem jednego z budynków wydobywał się ogień. Strażacy z pierwszego zastępu przystąpili do opróżnienia pieca i przygaszenia za pomocą gaśnicy proszkowej przewodu kominowego. Drugi zastęp po rozłożeniu drabiny przystąpił do gaszenia komina od góry za pomocą piasku. Dodatkowym zagrożeniem, jakie pojawiło się podczas zdarzenia było składowanie obok komina siano i słoma, w kierunku których przemieszczały się iskry z palącej się sadzy. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się poza przewód kominowy.

Akcja zakończyła się po 40 minutach. W zdarzeniu udział brały dodatkowo dwa zastępy z OSP Wilamowice.