POŻAR / WYPADEK / AWARIA - DZWOŃ 998 lub 112

pilllaW dniu 8 lipca bieżącego roku nasza jednostka prowadziła prawie szesnastogodzinną akcję związaną z usuwaniem skutków nawałnicy która w nocy przetoczyła się nad Dankowicami.

Działania strażaków rozpoczęły się o godzinie 5.20 rano a zakończyły o godzinie 21.00 wieczorem. Swoim zakresem obejmowały one 20 interwencji związanych głównie z usuwaniem powalonych na drogi i budynki drzew oraz słupów energetycznych. Akcje prowadzone były na ulicach: Oświęcimskiej, Bielskiej, Św. Wojciecha, M. Kolbego, Jagiellońskiej, Nad Młynówką, Kościelnej, Góra, Browarnik oraz na Aleji Lipowej i Aleji Młyńskiej. W sumie usunięto powalonych i połamanych około 40 drzew, zagrażających mieszkańcom.

Na ulicy Bielskiej w Dankowicach walące się drzewo przygniotło przejeżdżający samochód, a inne drzewa uniemożliwiły całkowicie przejazd dwóm samochodom osobowym i jednemu samochodowi ciężarowemu typu TIR.

Jedna interwencja związana była z zabezpieczeniem budynku umiejscowionego przy ulicy Krasińskiego, któremu gwałtowny i silny wiatr całkowicie zerwał dach oraz doprowadził do zawalania części murów.

W akcji udział brały dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dankowicach wsparte pracą koparki. Do pomocy w godzinach dopołudniowych dodatkowo zadysponowano zastępy z OSP Wilamowice i OSP Stara Wieś.