POŻAR / WYPADEK / AWARIA - DZWOŃ 998 lub 112

orrkkiestW sobotę 27 czerwca obchodziliśmy jubileusz 30-lecia naszej orkiestry. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą pod przewodnictwem księdza proboszcza Józefa Jakubca i księdza wikariusza druha Dawida Szewczyka. Po niej na placu przed budynkiem remizy odbyła się część oficjalna z podniesieniem flagi państwowej i wręczeniem odznak honorowych „Za wysługę lat” dla członków orkiestry.

Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć między innymi Wicewojewodę śląskiego pana Mirosława Szemlę, nasze władze gminne i samorządowe na czele z Burmistrzem panem Marianem Trelą jak i dyrekcje placówek oświatowych oraz przedstawicieli organizacji społecznych naszej miejscowości.

Po części oficjalnej zaprezentował się zespół muzyczno-wokalny Zespołu Szkół w Dankowicach, zespół ludowy „Dankowianie”, kapela góralska „Stela” z Ustronia oraz mogliśmy wysłuchać koncertu orkiestry jubilatki z repertuarem utworów minionego 30-lecia. Całość zakończyła wspólna zabawa na festynie strażackim.

Zapraszamy do galerii naszej strony gdzie umieściliśmy zdjęcia z opisanego jubileuszu.